شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 2962
بازدید: 2149

با وجود کرونا ویروس بسیار مسری (COVID19) که به سرعت در سراسر جهان گسترش می یابد ، بسیاری از افراد برای محافظت در برابر این بیماری خطرناک اقدام به خرید ماسک های جراحی می کنند.

افزایش ناگهانی تقاضا برای “تجهیزات محافظ شخصی” (PPE) منجر به کمبود جدی ماسک های صورت فیلتر ذرات کوچک (N-95s) و محافظ های عطسه مستطیل شکل (“ماسک های جراحی”) شده است.

حقیقت پیچیده تر است:

COVID19 در قطرات تنفسی، مخاط و بزاق از افراد مبتلا به عفونت پخش می شود. سرفه ، عطسه و حتی تنفس طبیعی این ذرات ویروس را در هوا پخش می کند. یک عطسه می تواند هزاران قطره پخش کند.

افرادی که کمتر از 2 متر از آنها دورتر ایستاده اند ممکن است با این ذرات به ویروس آلوده شوند. پس از سقوط قطرات ، ذرات ویروس می توانند تا نه روز فعال باشند.

عفونت زمانی رخ می دهد که شخصی در قطرات هوائی نفس می کشد ، یا هنگامی که دهان ، بینی یا چشم های خود را با دست های پوشیده از ذرات ویروس که از هوا خارج شده اند بر روی پیشخوان ، ریل دستی ، کف یا سایر سطوح لمس می کند.

پوشیدن ماسک صورت باعث می شود افراد به دو طریق آلوده نشوند:

1) با مسدود كردن بيشتر قطرات معلق در هواي تنفسی

2) با متوقف کردن تماس دست با دهان و بینی خود.

مطالعات نشان داده است كه متخصص پزشكی كه به طور صحیح از ماسك صورت استفاده می كنند 80 درصد كمتر از افراد فاقد ماسک به عفونت مبتلا می شوند.

پس چرا با وجود ماسک بازهم ممکن است بیمار شویم؟

اول ، زیرا محافظت فقط در صورت استفاده صحیح از ماسک صورت می گیرد. آنها باید تمیز شوند ، با دقت از بین بروند و با شستشوی دقیق دستها همراه شوند و لمس نکردن صورت رعایت شود.

دوم ، زیرا شکاف های اطراف ماسک ها و بین الیاف ، حتی در ماسک های جراحی تجاری ، بسیار زیاد هستند تا همه ویروس ها را مسدود کنند. قطرات عطسه و سرفه معمولاً بین 7 تا 100 میکرون است. ماسک های جراحی و برخی از ماسک های پارچه ای ذره 7 میکرون را مسدود می کنند. ذرات ویروس COVID19 0.06 تا 0.14 میکرون است.

پس چرا باید ماسک صورت خود را بسازید؟

1) در صورت بیمار شدن یا احساس بیماری ، داشتن ماسک در منزل به شما کمک می کند. استفاده از ماسک دست ساز مطمئناً بهتر از بدون ماسک بودن است .

2) با ساختن ماسک برای خود و برای خانواده و دوستان ، تقاضا برای عرضه محدود لوازم تولیدی یکبار مصرف صنعتی که به شدت مورد نیاز بیمارستان ها و خانه های سالمندان قرار دارند کاهش می یابد.

3) این ماسک های راحت و خمیده به شکل چهره نزدیکتر هستند و شکاف های کمتری نسبت به ماسک های جراحی مستطیل دارند.

4) طرح های خانگی ما قابل شستشو هستند و باعث می شود آنها دوستدار محیط زیست باشند.

لوازم:

ماسک 1 دارای 2 لایه پارچه و یک جیب بین آنها برای فیلتر اختیاری است . این ماسکها توسط حلقه های کشی گوش نگه داشته می شوند. همچنین می توان کش را به گونه ای تنظیم کرد که در اطراف سر قرار بگیرد.

ماسک 2 دارای 2 لایه اما جیب ندارد و ساخت آن ساده تر است.

لوازم MASK 1 و 2 ، اندازه معمولی و بزرگ:

لایه روکش پارچه به اندازه 38*23 سانتی متر
لایه آستر پارچه به اندازه 38*23 سانتی متر
قطعه ای از سیم نرم 9 سانتی متر (می توانید از سیم تزئینی و یا حتی یک کلیپ کاغذ در صورتی که تمام چیزی باشد که می توانید پیدا کنید)
تقریباً 55 سانتی متر بند کش (بستگی به اندازه سر دارد)

نوع پارچه چیست؟
شما می توانید هر پارچه ای بافته یا نخی محکم را که دوست دارید انتخاب کنید. آن را جلو نور نگه دارید تا ببینید چقدر بافت تنگ است. در صورت تمایل ، از همان پارچه برای روکش و آستر استفاده کنید ، یا از پارچه های مختلف استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که کدام سمت آن تمیز است و کدام کثیف است.

پارچه 100٪ پنبه دارای مقداری اثربخشی است. اما مخلوط پنبه / پلی استر ممکن است خاصیت اضافی دفع آب را داشته باشد و باعث می شود آنها مانع بهتری برای جلوگیری از خیس شدن قطرات از طریق لایه های بیرونی شوند.

از پارچه های کششی ، توالی یا مخملی استفاده نکنید.

قبل از دوختن تمام پارچه ها را بشویید.

مرحله 1: الگوی ، برش ، درز مرکز

Pattern, Cut, Center Seam

Pattern, Cut, Center Seam

الگوی PDF را در اندازه واقعی روی کاغذ A4 چاپ کنید. برای MASK 1 چاپ A (بیرونی) و B (روکش). برای MASK 2 ، قطعه تک الگوی را چاپ کنید، الگوها را برش دهید.

پارچه های خود را از طرف رو بچسبانید.

ماسک 1

الگوی (ها) را به پارچه های تاشو وصل کنید و دو قطعه A و دو قطعه B را برش دهید. دو نقطه از الگو را به دو قطعه A در طرف پشت پارچه منتقل کنید. روی هر قطعه به آرامی یک خط بین آنها را با مداد بکشید.

ماسک 2

تکه الگوی پارچه را به پارچه های تاشو (آستر و روکش) وصل کنید. 4 را برش دهید.

منحنی های مرکز لایه های بیرونی ، طرف روکش را با هم خیاطی کنید. منحنی های مرکز لایه های آستر ، دو طرف راست در کنار هم بدوزید. درز خمیده را در فواصل تقریباً 1.5 سانتی بکشید اما نه به سمت درز.

دانلود الگوها

reg size face mask pattern with pocket.pdf

basic face mask pattern large.pdf

مرحله 2: کناره های ماسک 1 و آستین کش

MASK 1 Sides, Sleeves for Elastic

برای MASK 1 (با جیب)

دو طرف پارچه آستر را به طرف پشت تا کنید و با بخیه مستقیم بدوزید.

در طرفین لایه بیرونی ، گوشه های بالا و پایین را به سمت پایین بکشید ، با استفاده از خطوط نقطه بر روی الگوی و نقاط منتقل شده به عنوان راهنما. پین لبه خام را روی صفحه خود بچسبانید. اتو زدن به حفظ این امر کمک می کند. در هر طرف 3 بار تا بزنید و بدوزید.

آستین ها را برای کش درست کنید – با طرف پشت، انتهای زاویه دار و دوخته شده لایه بیرونی را تا خط مداد بدوزید.

مرحله 3: کش و لایه های ماسک را وصل کنید.

MASK 1 Connect Layers, Elastic

لایه داخلی را روی لایه بیرونی قرار دهید ، طرف های روی پارچه را رو به بیرون قرار دهید. لبه بالایی و لبه پایین را بدوزید و کناره ها را برای قرار دادن فیلتر باز بگذارید.

کش هارا از طریق آستین ها (تقریباً 28 سانت در هر طرف) متصل کنید. سوزن سیم یا سنجاق ایمنی کوچک می تواند به نصب آن کمک کند.

مرحله 4: ماسک 1 سیم بینی ، فیلتر

MASK 1 Nose Wire, Elastic, Filter

در قسمت بالی ماسک کانالی به اندازه 10 سانتی متر در وسط برای قرار داده قطعه سیمی به اندازه 9 سانت ایجاد کنید.

اختیاری: در صورت داشتن مواد فیلتر مناسب ، می توانید با کشیدن این ماده در جیب بین لایه آستر و روکش ، ظرفیت تصفیه را افزایش دهید. هر نوع مواد فیلتر را برش دهید تا در صورت نیاز مناسب باشد برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که می تواند مناسب باشد ، به یادداشت های تحقیق مراجعه کنید

مرحله 5: دستورالعمل ماسک 2

برای MASK 2 (آسانتر و بدون جیب)

سمت های راست لایه های بیرونی و روتاری را روبروی یکدیگر قرار دهید. تمام نقاط اطراف لبه را بجز شکاف 1.5 “در لبه پایین خیاطی کنید. طرف راست را به بیرون بپیچید و فشار دهید.

توجه داشته باشید – انتهای جالب یک تخته اتو اندازه و شکل مناسب برای فشار دادن این ماسک ها است.

کانال سیم را ، 1/2 “از لبه و 2” به هر طرف درز مرکز بکشید. تصویر را ببینید

سیم را از طریق سوراخ چرخان ، به کانال سیم بکشید. انتهای کانال را بخیه بزنید تا هنگام شستشو حرکت نکند.

بخیه بالا 1/8 “را در اطراف کل ماسک ، سوراخ چرخش را مانند خود ببندید. مراقب سیم باشید. اگر فضای کافی برای بالا رفتن از سیم وجود نداشته باشد می توانید از آن قسمت از دوخت بالا بروید.

ماسک را بهم ببافید و روی میز قرار دهید و 1 of از قسمت انتهای ماسک را به سمت مرکز بچسبانید.

برای چگونگی نخ الاستیک مرحله 4 از MASK 1 را ببینید.

مرحله ششم: نتیجه گیری

توصیه می کنیم برای هر نفر 3 ماسک درست کنید: یکی برای پوشیدن ، دیگری در شستشو ، دیگری برای لوازم یدکی یا به اشتراک گذاری. به یاد داشته باشید ، همیشه ماسک را با دقت از بین ببرید. با دست های کثیف داخل ماسک را لمس نکنید. بلافاصله پس از برداشتن ماسک ، دست و صورت خود را بشویید. برای بهترین نتیجه در تمیز کردن ماسک ها – بلافاصله پس از جدا کردن ، جلو و عقب را با پراکسید هیدروژن اسپری کنید تا میکروب ها از بین بروند ، سپس در صابون و آب داغ بشویید.

مرحله 7: پیوندهای تحقیقاتی

اینها مکانهایی است که اطلاعاتم را بدست آورده ام ، و همچنین صحبت کردن با کارمندان پزشکی. تحقیقات خود را انجام دهید و در صورت یافتن اطلاعات مرتبط جدید ، در نظرات به اشتراک بگذارید.

مطالعات

Oxford Academic 2010 2010 https: //academic.oup.com/annweh/article/54/7/789/2 …

دانشگاه کمبریج 2013 https: //www.researchgate.net/publication/25852580 …

انستیتوی ملی بهداشت 2013 https: //www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3785 …


مقالات

نحوه قرار دادن و برداشتن ماسک صورت
https: //www.sfcdcp.org/communicable-disease/health …

آیا ماسک های خانگی DIY می توانند ما را از کروناویروس محافظت کنند؟ https: //smartairfilters.com/fa/blog/diy-homemade-m …

بهترین مواد برای ساختن ماسک صورت DIY چیست؟ * https: //smartairfilters.com/fa/blog/best-m مواد …

* نویسنده در این مورد یادداشت می کند
همه این مواد موفق شدند حداقل 49٪ از ذرات ویروس را مسدود کنند. ماسک ما دارای 2 لایه پنبه یا پنبه / پلی استر است و به نظر می رسد که این کار را به خوبی انجام می دهد.
منبع:https://www.instructables.com/id/DIY-Cloth-Face-Mask/