شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 6632
بازدید: 1322

نرم افزارهای گرافیکی دسته‌ای از پرکاربردترین نرم‌افزارها برای سیستم‌عامل‌های مختلف هستند. به صورت کلی طرح‌های گرافیکی و نرم افزارهای خلق این طرح‌ها به دو دسته کلی پیکسلی و برداری تقسیم بندی می شوند. مشهورترین نرم‌افزارهای گرافیکی که کاربرد گسترده و وسیعی پیدا کرده‌اند محصولات ادوبی مانند Photoshop و Illustrator هستند که به ترتیب برای خلق و ویرایش طرح‌های پیکسلی و برداری مورد استفاده قرار می گیرند. اما برای هریک از این نرم افزارها جایگزین‌هایی از نوع منبع باز و رایگان وجود دارد. در دو مطلب دو نرم‌افزار گیمپ و کریتا برای جایگزینی فوتوشاپ (Photoshop) معرفی شدند. در این مطلب هم نرم‌افزار رایگان جایگزین ایلاستریتور (Illustrator) را معرفی می کنیم.

نرم‌افزار Inkscape

نرم‌افزار Inkscape یک ویرایشگر گرافیکی برداری (Vector) رایگان و منبع باز برای گنو/لینوکس، ویندوز و MacOS X است. که مجموعه ای غنی از ویژگی ها را ارائه می دهد. Inkscape توسط تعداد زیادی از مشارکت کنندگان در پروژه Inkscape طراحی شده و به روز می‌شود. این نرم‌افزار برای طراحی انواع تصاویر هنری و فنی مانند کارتون، کلیپ آرت، لوگو، تایپوگرافی، نمودار و فلوچارتینگ از گرافیک برداری استفاده می کند تا امکان چاپ و رندرهای واضح با وضوح نامحدود را فراهم کند و مانند گرافیک های شطرنجی به تعداد ثابتی پیکسل محدود نمی شود. Inkscape از فرمت استاندارد فایل SVG به عنوان فرمت اصلی خود استفاده می کند که توسط بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر از جمله مرورگرهای وب پشتیبانی می شود.

این نرم افزار می تواند فرمت های مختلف فایل از جمله SVG، AI، EPS، PDF، PS و PNG را وارد و صادر کند. دارای مجموعه ای از ویژگی های جامع، رابط کاربری ساده، پشتیبانی چند زبانه و قابل توسعه طراحی شده است. کاربران می توانند عملکرد Inkscape را با افزونه ها سفارشی کنند.

پروژه Inkscape جامعه کاربران بین‌المللی رو به رشدی دارد و مواد آموزشی زیادی برای کمک به شما برای شروع کار با خلاقیت‌هایتان وجود دارد. کمک و پشتیبانی توسط انجمن ارائه می‌شود، و اگر می‌خواهید به بهبود پروژه Inkscape کمک کنید، راه‌های زیادی برای مشارکت شما وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود این نرم افزار قدرتمند از لینک زیر استفاده نمایید.

وبسایت Inkscape

برای مشاهده نمونه طرح‌های برداری و سایر طرح‌های گرافیکی وبسیات طرح‌بازار از لینک‌های زیر استفاده نمایید.

طرح های برداری (وکتور)

طرح های لایه باز

همه عکس ها

عکس های دوربری شده

چهار × دو =