شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 3932
بازدید: 1209

معیار موفقیت از نظر افراد مختلف متفاوت است. اشکال و اندازه های متفاوتی دارد، اما یک چیز که اکثر مردم می توانند در مورد آن توافق کنند این است که شامل احساس خشنودی و امنیت است. یکی از راههای دستیابی به این امنیت استفاده هرچه بیشتر از فرصت ها با فراگیری مهارتهای ارزشمند زندگی است. اما نسل بعدی چگونه قادر به انجام این کار خواهد بود؟ در حالی که زندگی بدون توقف پیش می رود ، و اقتصاد و فرهنگ می تواند تغییر کند، مهارت هایی وجود دارد که هر شخص برای پیشرفت باید به آنها دست یابد. ۵ مهارت لازم برای موفقیت نسل آتی در ادامه مقاله بررسی شده اند.

1. تفکر انتقادی

در حالی که مفهوم شغلی و محل کار در حال تغییر است، توانایی مستقل فکر کردن برای خود، مهارتی اساسی است. تفکر انتقادی به وضوح خود-هدایت شده و خود-منضبط است، بنابراین شما باید بتوانید برای خودتان به روشی واقع بینانه و معنی دار فکر کنید و تفکرات صحیح را انتخاب و مابقی را دور بریزید.

“آموزش، یادگیری حقایق نیست، بلکه تربیت ذهن برای فکر کردن است.”

آلبرت انیشتین

این نسل لازم است فراتر از یادداشت برداری و به خاطر سپردن اطلاعات برای امتحانات فکر کند. آنها نیاز دارند تا به آنها بیاموزیم که برای خودشان فکر کنند و مشکلات را در لحظه حل کنند. توسعه این توانایی موجب تبدیل دانش آموزان و دانشجویان امروز به رهبران فردا خواهد شد.

2. توانایی سازگاری

استفاده از فن آوری های نوظهور کاری است که اکثر دانشجویان و متخصصان باید در زندگی روزمره خود انجام دهند. گرچه این در نهایت می تواند زندگی را آسان کند، اما اغلب شرایط جدیدی به همراه دارد. یک مثال خوب در این مورد چگونگی استفاده چندین شرکت از فناوری مدرن برای حضور بیشتر در جهان است. این نتایج منجر به این می شود که شرکت های سطح بالا کارمندان خود را به کار از راه دور و استفاده کامل از عصر دیجیتال تشویق می کنند. کار مستقیم با کارمندی که در منطقه زمانی دیگری زندگی می کند می تواند تنها یکی از تعدیلاتی باشد که نسل بعدی در فرهنگ کار منظم خود تجربه خواهد کرد. نسل های بعدی باید بتوانند خود را با چنین تغییراتی سازگار کنند.

3. مهارتهای ارتباطی

مهارت های ارتباطی خوب چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین مهم هستند. نسل بعدی باید در این موارد سرآمد باشد و گاهی لازم است مکالمه به سمت دلخواه هدایت شود. همانطور که در بالا ذکر شد، ممکن است شرایط خاصی وجود داشته باشد، مانند اعضای اصلی یک تیم که در مکان های مختلف زندگی می کنند. این تنها یکی از سناریوهای ممکن است و به این معنی است که مردم نیاز دارند یاد بگیرند چگونه با استفاده از رسانه های جدید ارتباط برقرار کنند. در محل های کار با استفاده از ابزارهایی مانند Slack یا Skype می توان بین اعضای تیم ارتباط برقرار کرد. مهارت درک مطلب و نوشتن نیز به مهارتهای اساسی دانشجو و کارمند مدرن تبدیل شده است.

4. درک فرهنگی

درک عمیق فرهنگی می تواند منجر به تعاملات مثبت تر ، همکاری بهتر و گفتگوهای واقعاً متنوع شود. با توجه به اینکه نسل Z غالباً به عنوان یکی از متنوع ترین نسل ها تا به امروز بیان می شود، تنوع بیشتری از صداها و دیدگاه ها در محل کار آینده وجود خواهد داشت. درک فرهنگی در اکثر فرهنگ ها بخشی اساسی از پیشرفت بوده است. شرکت های بزرگ در صنایع برتر با تجارت بین المللی که جنبه مهمی از زندگی مدرن است، این کار را به کارمندان خود آموزش می دهند. شرکت هایی مانند Google ، Novartis و Coca-Cola بخاطر ابتکارات متنوع در این زمینه پیشتاز هستند. از آنجا که این گونه شرکتها اغلب به عنوان پیشتاز مورد توجه قرار می گیرند، واضح است که تا چند نسل بعدی، این مفاهیم در اکثر شرکتهای صنایع مربوطه امری عادی خواهد بود.

5. ابتکار عمل و حرکت به جلو

از آنجاییکه که رقابت برای دستیابی به موفقیت در زندگی امری عادی است، اکنون جهان بیش از هر زمان دیگری به هم پیوند خورده است، بنابراین بسیاری از افراد بیشتر از نسل های قبلی در یک سطح جهانی رقابت می کنند. شما باید این واقعیت را در نظر بگیرید که این بدان معناست که دانش آموزان باید تلاش کنند تا با دانشجویان از کشور خود همراه با چندین نفر دیگر رقابت کنند. داشتن ابتکار عمل و انگیزه برای رقابت، عنصری مهم در پیمایش جنبه های خاصی از زندگی خواهد بود، به ویژه هنگامی که صحبت از فرصت های شغلی و تحصیلی می شود.

ترجمه شده از ای اف آکادمی