شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 3953
بازدید: 1188

حوزه فناوری اطلاعات یک صنعت در حال پیشرفت است زیرا فناوری در زندگی روزمره ما ضروری است. فناوری ابزارهای مختلفی را برای ارتقا نوآوری ، تبادل اطلاعات ، ارتباطات و راه حل هایی برای مشکلات مختلف بشر گرد آورده است. تقاضا برای متخصصان در زمینه IT بطور مداوم افزایش می یابد. خوبی حوزه IT این است که حتی اگر مدرک تحصیلی ندارید ، تا زمانی که استعداد ، دانش و توانایی انجام وظایف را دارید ، می توانید یک شغل پردرآمد داشته باشید. در این مقاله برترین مشاغل IT بدون نیاز به مدرک را معرفی کرده ایم.

توسعه دهنده نرم افزار

توسعه دهنده نرم افزار اولین در لیست مشاغل IT بدون مدرک ، است. طبق آمار دفتر کار آمریكا ، متوسط ​​حقوق سازندگان نرم افزار 107،510 دلار در سال است. برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده نرم افزار لزوما نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید. تا زمانی که مهارت ها و دانش خود را در علوم کامپیوتر کسب کنید ، می توانید به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار شغل خود را بدست آورید و از سودآوری لذت ببرید. توسعه دهندگان نرم افزار ، نرم افزار جدید سیستم را ایجاد و طراحی می کنند. آنها با دستیابی به برنامه ریزی ، نوشتن کدها با استفاده از زبان های برنامه نویسی و آزمایش نرم افزار ، عملکرد صحیح و کارآمد نرم افزار سیستم را تضمین می کنند. آنها همچنین با سیستم عامل های مختلف مانند رایانه های رومیزی ، تلفن های همراه و اینترنت کار می کنند.

توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب مسئول طراحی ظاهر کلی وب سایت و سرعت ، ترافیک ، عملکرد ، ویژگی ها و جنبه های فنی آن هستند. سه نوع مختلف توسعه دهنده وب وجود دارد:

توسعه دهندگان Front-End (برنامه نویسی سمت مشتری)

آنها برای ایجاد جذابیت و پاسخگویی وب سایت به کاربران ، از کدها برای ایجاد اجزای ظاهری و بصری وب سایت یا برنامه های وب استفاده می کنند.

توسعه دهندگان Back-End (برنامه نویسی سمت سرور)

آنها با کدنویسی سرپر وب سایت یا برنامه وب در پشت صحنه کار می کنند.

توسعه دهندگان تمام پشته

آنها می توانند در سمت کلاینت و سمت سرور کار کنند. طبق آمار دفتر کار آمریكا ، متوسط ​​حقوق توسعه دهندگان وب در سال 2019 73،760 دلار در سال است.

مدیر فناوری اطلاعات

مدیران فناوری اطلاعات مانند سیستم عصبی یا مغز یک سازمان هستند. آنها اطمینان می یابند که کلیه اطلاعات و فرایندها در یک سیستم تکنولوژیکی کارآمد جریان یافته است. آنها اطمینان حاصل می کنند که کارها به راحتی انجام می شود ، ارتباطات روشن است و اطلاعات در کل سازمان یکنواخت و قابل دسترسی است. در سال 2020 ، مدیران IT با متوسط ​​حقوق 146،360 دلار درآمد کسب کردند.

تحلیلگر امنیت اطلاعات

در سال 2019 ، تحلیلگران امنیت اطلاعات متوسط ​​دستمزد 99،730 دلار را بدست آوردند. تحلیلگران امنیت اطلاعات دروازه بان شبکه های رایانه ای و سیستم های اطلاعاتی یک سازمان خاص هستند. نقش یک تحلیلگر امنیت اطلاعات جلوگیری از حملات سایبری است. آنها اقدامات پیشگیرانه ای را برای جلوگیری از نفوذهای مضر که می تواند اطلاعات محرمانه یک شرکت را فاش کند ، ایجاد می کنند. آنها تنها مسئولیت اطمینان از امنیت شبکه ها را بر عهده دارند که با هیچ دسترسی غیرمجاز نمی توان به آن نفوذ کرد.

تحلیلگر سیستم های رایانه ای

تحلیلگران سیستم های رایانه ای با افراد دیگر در بخش IT ، مانند توسعه دهندگان نرم افزار ، مدیر داده ها و مدیران فناوری اطلاعات ، دست به دست می شوند. آنها همچنین با دیگر مدیران بخش مانند مدیران عملیات بازرگانی و مدیران بازاریابی همکاری و ارتباط برقرار می کنند تا بتوانند تحولات سیستمی را که تأثیر مثبتی بر عملکرد کلی سازمان دارند ، شناسایی و تحلیل کنند. طبق آمار دفتر کار آمریكا ، متوسط ​​حقوق تحلیلگران سیستم های رایانه ای در سال 2019 ، 90920 دلار در سال است.

معمار شبکه رایانه ای

معماران شبکه های رایانه ای از اتصالات کوچک متصل به شبکه های بزرگ و مدرن ، مانند زیرساخت های ابری با چندین موسسه ، شبکه های داده و ارتباطی را طراحی و می سازند. آنها معمولاً در دفاتر کار می کنند و در صورتی که روی اطلاعات شرکت کار می کنند و در برخی موارد ممکن است در اتاق سخت افزار سیستم های ارتباطی سرور حضور داشته باشند. در سال 2019 ، معماران شبکه های رایانه ای حقوق متوسط ​​112،690 دلار بدست آوردند.

مدیر سیستم های رایانه ای

اداره آمار کار ایالات متحده گزارشی در سال 2019 آماری منتشر کرد مبنی بر اینکه مدیر سیستم های رایانه ای حقوق متوسط ​​83،510 دلار بدست آورده است. سرپرستان سیستم های رایانه ای بر عملکرد کلی سیستم رایانه ای یک سازمان نظارت می کنند. آنها برای جلوگیری از ایجاد اختلال در تجارت ، کارایی این شبکه ها را مدیریت و حفظ می کنند. وقتی شبکه های رایانه ای سازمان با مشکلات فنی روبرو می شوند ، آنها به عنوان اولین نقطه تماس عمل می کنند. وظیفه اصلی آنها نظارت بر عملکرد سازمان و شبکه های رایانه ای سازمان از طریق نگهداری صحیح سخت افزار ، نرم افزار ، به روزرسانی و موارد دیگر است. آنها اطمینان می دهند که سرورها و شبکه های رایانه ای نیازهای مختلف کاربران یک سازمان معین را برآورده می کنند. چندین دوره آنلاین وجود دارد که می توانید برای یادگیری و رشد مهارت های خود در زمینه IT شرکت کنید. یادگیری چندین زبان برنامه نویسی اولین قدم شما برای دستیابی به یک شغل در این زمینه پردرآمد است. این زبان ها شامل پایتون ، جاوا ، جاوا اسکریپت ، C و C ++ و PHP است.